Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Kategorie

Zielnik / Warzywniak~ Składany ~ Surowy ~ 78x60x20 cm

Najmniejszy wariant skrzyni pod uprawy z kolekcji ZP.

Warzywnik drewniany do całorocznych lub sezonowych upraw ziół i warzyw, stosowany również jako inspekt na balkon.

  • Wysokość 20 cm
  • Szerokość 60 cm
  • Długość 78 cm
  • Waga 5,1 kg
  • Materiał: drewno sosnowe surowe,

Sposób montażu: składany

Do wymoszczenia dna służy czarna  izolująca włóknina będąca częścią zestawu. Nakładana na górę konstrukcja z listewek dzieli warzywniak/inspekt na strefy co ułatwia zagospodarowanie upraw.

Zainstalowany inspekt na balkonie, pozwala monitorować na bieżąco planty przed wysadzeniem ich do gruntu a świeże zioła - na wyciągnięcie ręki -wędrują prosto do kuchni, znakomicie wzbogacając domowe kulinaria.

65,00 zł (brutto)
Index:
ZP05_060X078_NA_K1
Ulubione0
Dodaj do listy życzeń
Opis

Gotowy warzywnik można w dowolnym momencie zdemontować, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca czekając na kolejny sezon. Z powodzeniem może pełnić rolę grządki podwyższonej.

Zastosowanie warzywnika jako grządki podwyższonej ma wiele zalet.

Ziemia (zwłaszcza gliniasta) w nadstawce dużo szybciej się nagrzewa. Pozwala to wcześniej rozpocząć sadzenie niż bezpośrednio na gruncie.
Łatwiej zadbać o bezpieczeństwo roślin chroniąc ich korzenie przed działalnością małych łakomczuchów takich jak krety i nornice. W tym celu podłoże skrzyni należy wymościć siatką zabezpieczającą.
Dla użyźnienia gleby, warto do połowy jej wysokości, wypełnić skrzynię kompostem.
Kolejną warstwę stanowi wolna od niepożądanych nasion chwastów ziemia ogrodnicza. W tak przygotowanym gruncie, proces pielenia staje się incydentalną zabawą.
W przypadku przymrozków, świeżo posadzone sadzonki ochroni przed chłodem biała włóknina lub foliowa plandeka, dociśnięta kamieniami w rogach i bokach wewnątrz skrzyni.
Nadstawkę można zainstalować praktycznie wszędzie. Nie tylko na glebie ale również na kamienistym lub betonowym czy trawiastym podłożu. Można ją postawić tuż przy domu lub na tarasie, ciesząc się smakiem i wyglądem własnych, zdrowych i naturalnie uprawianych, sałat, warzyw, kwiatów jadalnych i ziół.
Zarówno kompost jak i ziemia nie będą się w niej osypywać, ograniczone bokami skrzyni.

Takich grządek nie trzeba przekopywać oraz poświęcać im mnóstwo czasu na samo pielenie pod warunkiem użycia odpowiedniej ziemi.

Aby przedłużyć żywotność nadstawki, warto deski odpowiednio zaimpregnować.

Szczegóły produktu
ZP05_060X078_NA_K1

Opis

Wysokość
20 cm
Długość
78 cm.
Szerokość
60 cm
Kolor
Surowy
Opinie
Brak komentarzy

Menu

Ustawienia