Zielniki, szklarnie

W obecnych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowego odżywiania. Z tego względu zamieniliśmy nie tylko sposoby przygotowania potraw, ale także samych składników oraz dodatków, z których je przygotowujemy. Dużą ilość soli, tak znamienną dla kuchni, nie tylko polskiej, staramy się zastępować sporą ilością świeżych ziół. Niestety te, które możemy dostać w sklepach często nie są wystarczająco aromatyczne, możemy mieć też wątpliwości co do tego czy rzeczywiście są zdrowe. Często bowiem producenci do ich hodowli wykorzystują dużą ilość sztucznych nawozów i pestycydów. Z tego powodu świetnym rozwiązaniem będzie założenie domowego zielnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko będziemy mieć pewność, że wyhodowane samodzielnie zioła będą pozbawione wszelkich chemicznych dodatków, ale zaoszczędzimy również pieniądze, gdyż świeże zioła nie są tanimi produktami. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że plony własnoręcznie uprawianego domowego zielnika będą dla nas źródłem ogromnej satysfakcji.

Gdzie założyć domowy zielnik?

Wbrew wielu obawom nie jest to wcale trudne zadanie. W sklepie modo24.pl znaleźć można gotowy domowy zielnik, który będzie stanowił doskonałe miejsce dla naszej domowej uprawy wszelkiego rodzaju ziół. Jest on bardzo funkcjonalny i odpowiednio przygotowany do hodowli – dno zielnika zabezpieczone jest folią, która zapobiega wylewaniu wody po podlaniu roślin. Ponadto domowy zielnik podzielony jest również na wygodne przegródki, dzięki czemu możemy umieścić w nim różnego rodzaju zioła bez obawy ich pomieszania – takie rozwiązanie pozwoli nam na utrzymanie porządku w naszej domowej hodowli.

Jakie zioła można zasadzić w zielniku?

W tej kwestii wszystko zależy od preferencji "ogrodnika" i jego rodziny. Domowy suchy ogród doskonale sprawdzi się jako miejsce dla mięty, bazylii czy oregano, równie dobrze zaaklimatyzują się w nim szczypiorek, mięta czy szałwia. Możemy zasadzić tam również melisę, którą wykorzystywać będziemy mogli do sporządzania uspokajających naparów. Wiele inspiracji i porad na ten temat znaleźć można w Internecie, gdzie znajdziemy inspiracje które z ziół najlepiej nadają się do uprawy w domowym zielniku.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów