Karmniki

Polska jest krajem miłośników zwierząt. Nieformalnymi członkami naszych rodzin często są czworonożne pupile, jak i inne zwierzątka domowe jak rybki, chomiki czy nawet fretki. Polacy jednak nie poprzestają na tym – bardzo często, szczególnie w okresie zimowym, dbamy również o faunę żyjącą na wolności. W polskich ogrodach, na działkach wypoczynkowych czy nawet balkonach w blokach bardzo często możemy zobaczyć karmniki dla ptaków. Rodzice często traktują je jako sposób na zaszczepienie dzieciom empatii i wrażliwości na inne stworzenia. Również w szkołach często na lekcjach techniki jednym z zadań dzieci jest budowanie karmników dla ptaszków. Co prawda ich konstrukcja nie gwarantuje zbyt długiej trwałości i raczej nie chcemy montować ich w swoich ogrodach, jednak zawsze możemy wytłumaczyć dziecku, że takie domki dla ptaków nie są idealne i możemy wspólnie kupić solidniejszy karmnik.

Troska o zwierzęta i unikalna ozdoba.

Karmniki ogrodowe są nie tylko wyrazem naszej wrażliwości na zwierzęta. Mogą one stanowić niezwykłą ozdobę naszego ogrodu i jednocześnie cieszyć świergotem korzystających z nich ptaków. Zamontowanie estetycznego karmnika dla ptaków w widocznym miejscu upiększy nasz ogród, a przyfruwające do niego ptaki będą dodatkowym, nieprzewidywalnym ozdobnikiem.

Karmnik dla ptaków może też być doskonałą okazją do nauki dzieci, szczególnie tych najmłodszych, różnych gatunków i ich specyficznych zachowań. Ten sposób edukacji na pewno będzie dla nich niezapomniany i, co ważne, bardzo skuteczny.

Czym kierować się kupując karmniki dla ptaków?

Warto zwrócić uwagę jakie gatunki ptaków najczęściej odwiedzają nasz ogród- czy są one małe czy raczej większe. Na tej podstawie będziemy mogli określić jaka wielkość domku dla ptaków jest nam potrzebna. Rozważyć też należy w jakim miejscu go zamontujemy- czy ma zostać na przykład przybity do drzewa czy ma to być konstrukcja wolno stojąca. W sklepie Modo24.pl oferujemy wiele rozmaitych rodzajów karmników dla ptaków, więc na pewno znajdą Państwo coś dla siebie.

Zapraszamy do zakupów!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyprzedaż

Karmnik K-3

37,00 PLN
Stara cena: 56,36 PLN
Oszczędzasz 19.36 PLN
Wyprzedaż

Karmnik K-4

46,00 PLN
Stara cena: 62,10 PLN
Oszczędzasz 16.10 PLN