Donice

Rośliny stanowią nie tylko ozdobę domu, ale również balkonu czy ogrodu. Ważne jest jednak, aby wybrać psujące do nich, jak i do miejsca przeznaczenia donice. Na rynku istnieje obecnie ogromny wybór doniczek ogrodowych, w których możemy zasadzić ulubione kwiaty czy inne rośliny. W sklepie modo24.pl proponujemy szeroki wybór donic, które sprostają najbardziej wymagającym gustom.

Jak wybrać odpowiednie donice?

Dokonując wyboru doniczek do ogrodu czy na taras musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym jest oczywiście rozmiar rośliny oraz jej typ. Dla roślin osiągających duże rozmiary musimy wybrać odpowiednio dużą i głęboką donicę, która zdoła pomieścić rozrastający się system korzeniowy. Dla roślin wysokich donica musi być przede wszystkim stabilna, aby uniknąć przewrócenia się rośliny, co mogłoby spowodować jej uszkodzenie. Rośliny zwisające natomiast najlepiej będą się prezentowały w doniczkach wiszących.

Czy miejsce ustawienia donic ma wpływ na ich wybór?

Oczywiście jest to istotny czynnik, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze doniczek. Musimy wziąć pod uwagę czy donica zostanie ustawiona w miejscu o wysokiej wilgotności, na przykład w pobliżu oczka wodnego. W takim wypadku powierzchnia musi zostać odpowiednio zabezpieczona i zaimpregnowana, aby uniknąć szybkiego zniszczenia. Wybierając doniczki drewniane do ogrodu jest to również ważne z tego względu, iż będą one szczególnie narażone na ataki szkodników takich jak na przykład korniki, które mogą sprawić, że nasz zakup szybko nie tylko straci swoje właściwości ozdobne, ale również funkcjonalność. Z tego względu przy zakupie powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością, a nie tylko ceną. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj drewna, z którego wykonane są donice. Musi być ono trwałe i odpowiednio przygotowane do zmiennych warunków zewnętrznych. Aby zachować estetyczną spójność tarasu czy ogrodu dobrze, aby były one kolorystycznie zbliżone do reszty zabudowy czy mebli ogrodowych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów