Regały do ogrodu

Motyle, pszczoły czy biedronki – w naszym ogrodzie mamy do czynienia z wieloma owadami, które są pożyteczne dla natury. Niektóre zapylają kwiaty, inne z kolei są znakomitym rozwiązaniem na szkodniki. W związku z tym, warto postawić na hotele dla owadów, dzięki którym z łatwością zaprosimy owady do ogrodu. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że bez pożytecznych insektów takich jak pszczoły czy biedronki, bardzo trudno jest stworzyć piękny ogród, gdyż to właśnie owady sprzyjają jego rozwojowi.

Z jednej strony, to one zapylają kwiaty, a z drugiej strony mogą pozwolić nam na poradzenie sobie z problemem szkodników. Domki dla owadów zapylających sprawią, że pożyteczne insekty będą miały swoje "lokum" w naszym ogrodzie - taki domek stanie się po prostu ich domem, niezależnie od pory roku. Schronią się tam na przykład przed deszczem czy chłodem, ale też będą mogły złożyć jaja. W ten sposób zwabimy je do naszego ogrodu i sprawimy, że pozostaną tam na dłużej, a my będziemy mieli swoich małych pomocników.

Jak wybrać dobre budki dla owadów?

Warto pamiętać o tym, że domki dla owadów pożytecznych będą stanowić nie tylko miejsce dla samych insektów, ale też element dekoracyjny w naszym ogrodzie. Mając to na uwadze należy wybrać domek, który ciekawie będzie się prezentował na tle kwiatów, drzew czy krzewów. Równie ważne jest także umiejscowienie domku - powinno być to miejsce dobrze nasłonecznione, ale też odpowiednio osłonięte od tych niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz czy wiatr.

W niektórych przypadkach, domki można umieszczać także między drzewami. Niezwykle ważną rolę będą one pełnić także zimą, gdy pozwolą pożytecznym insektom przetrwać bardzo niskie temperatury i przeczekać ten najtrudniejszy dla nich okres w roku. Budki lęgowe dla owadów, oferowane przez sklep Modo24.pl, wykonane są z wysokiej jakości drewna sosnowego. Od środka, hotel wypełniony jest z kolei drewnem z otworami, dzięki czemu owady będą mogły swobodnie opuszczać swoje lokum, aby zapylić rabaty kwiatowe lub pomóc w walce ze szkodnikami.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów