Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Kategorie

Klasyczne regały do wina RW-3

Klasyczne regały do wina RW-31
Filtruj według
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
195,00 zł (brutto)
Etażerka winiarska w tradycyjnym stylu, z leżniami umożliwiającymi przechowywanie trunków korkami skierowanymi w lekkim nachyleniu do dołu. Dziewięciopiętrowy regał z kolekcji RW-3 na 63 butelki, w całości wykonany z...

W starożytności wierzono, że wino jest boskim darem. Sumeryjski mit głosi, że Enki (bóg/ ojciec ludzkości) oraz Ninmah (matka bogów), upili się winem, świętując stworzenie ludzi.  Do dziś ten szlachetny trunek, jest nieodmiennie symbolem elegancji, kultury i dobrego gustu.

Klasyczny regał na wino RW-3

Wielu koneserów przechowuje je w otoczeniu nawiązującym do klasycznych wzorców. Tradycyjny stojak na wino jest zazwyczaj wykonany z drewna dębowego, które jest szlachetne i trwałe. Konstrukcja regałów pozwala na wieloletnie leżakowanie trunków. Dębowe meble są drogie i nie każdego na nie stać. RW-3 to regały na wino z drewna sosnowego. Kształtem i solidnością nie odbiegają od swoich dębowych odpowiedników. Drewniany regał do butelek RW-3 to klasyczny klimat i estetyka za rozsądną cenę.

Regały klasyczne wykonane z drewna – dla miłośników tradycji

Tradycyjnie – drewniany regał na wino ma odpowiednio skonstruowane półki. Platformy zbudowane są z dwóch desek. Przednia utrzymuje szyjki butelek. Tylna ich denka. Deski są tak ukształtowane, aby butelki leżały w bezpiecznej odległości od siebie. Wgłębienia w deskach regału, utrzymują je nieruchomo. Istotne jest to, że leżakowanie butelek odbywa się w lekkim odchyleniu od poziomu. W tej pozycji korki są "zanurzone" w trunku, co zapobiega jego napowietrzaniu. Drewniany regał na wino RW-3 sprawdzi się znakomicie do wieloletniego starzenia wybranych roczników.

klasyczne regały do wina drewno sosnowe

Duży i mały klasyczny stojak na wino RW-3

Seria RW-3 to klasyczne regały drewniane na wino o rozmaitej wielkości i ładowności. Małe ozdobią salon lub pub. Średnie- wystawę i wnętrze sklepu. Duży drewniany regał na wino sprawdzi się w piwnicy. Największe stojaki na butelki, wyposażą hurtownie, winnice, zaplecza hoteli i restauracji. Do wyboru są warianty z półką do degustacji lub bez półki. Każdy regał na butelki jest w opcji naturalnej lub w rozmaitych kolorach bejcy. Ładowność stojaków od 6 do 91 butelek wina lub innych trunków.

regały do butelek strona boczna

Stojak na wino – przykładowe warianty wielkości

Stojak drewniany na wino (6 butelek, półka do degustacji) RW-3_06P

klasyczny stojak na wino. Polski producent

Stojak z drewna na wino (8 butelek z półką) RW-3_08P

Stojak na wino (9 butelek, bez półki) RW-3_09

Stojak drewniany na wino (12 butelek) RW-3_12

Stojak na wino (do 24 butelek) RW-3_24P

Stojak na wino (do 36 butelek, z półką) RW-3_36P

Regał na wino (do 42 butelek) RW-3_42

Regał na wino (56 butelek, z półką) RW-3_56P

Regał na wino (77 butelek) RW-3_77

Stojak na butelki (91 butelek) RW-3_91

Każdy ze stojaków drewnianych na wino, jest do wyboru w trzech opcjach wykończenia:

  • Regał/stojak na wino – kolor naturalny
  • Regał/stojak na wino – kolor brązowy
  • Regał/stojak na wino – kolor olchowy

Klasyczny stojak na butelki – gdzie przechowywać szlachetne trunki

Wino jest trunkiem, który nie lubi gwałtownych zmian temperatury. W przypadku sklepów alkohole szybko znikają z półek. Zastępowane są kolejnymi dostawami produktów. Dobrze jednak postawić klasyczne regały na butelki z daleka od źródeł ciepła. Takim niepożądanym źródłem jest np. silne światło lamp. Na zapleczu sklepu lub w piwnicy optymalną temperaturą jest zakres między 14 a 16 stopni Celsjusza. To dotyczy zarówno białych, jak i czerwonych win. Ładując butelki na regały do wina, warto pamiętać o pewnej zasadzie. Białe oraz musujące umieszcza się na półkach dolnych. Egzemplarze win różowych na półkach środkowych. Czerwone najwyżej.

Każdy regał/ stojak na wino RW-3 przystosowany jest do przechowywania najbardziej popularnych typów butelek wina. Butelek o pojemności 0,75 litra. Są to:

  • Typ Schlegel – wysokość 329 mm śred. dna 83 mm
  • Typ Champagne – wysokość 291-308 mm śred. dna 83 mm
  • Typ Bordeaux – wysokość 300-327 mm śred. dna 70 mm
  • Typ Burgunder – wysokość 296 mm śred dna 80 mm

Kontakt z nami

Pon. – Piąt. 9:00 - 15:00

tel. +48 509 086 800

e-mail: sklep@polskieregaly.pl

Życzymy udanych zakupów 

Dowiedz się więcej

Menu

Ustawienia