Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Kategorie

Stojaki na wino RW16 do butelek

Stojaki na wino RW16 do butelek
Filtruj według

Stojaki na wino RW16 – klasyczny design, nowoczesny materiał

Czy tradycyjny stojak na wino musi być wykonany z drewna? Niekoniecznie. RW16 z płyty meblowej wygląda i sprawuje się jak jego drewniany odpowiednik.  Tradycyjny styl, wytrzymałość, szeroki wybór wariantów. RW16 to stojak na butelki w atrakcyjnej cenie.

stojaki na wino seria RW16

Solidny materiał, kolory i dekory – stojaki na wino RW-16

Stojaki na wino RW16 to produkty polskie, wykonane z płyty MDF. Ta znakomicie zastępuje drewno. Pokryta kolorem lub dekorem powierzchnia MDF jest łatwo zmywalna. Wystarczy gąbka z odrobiną płynu, by regał na wino umyć z kurzu i drobnych plam. Boki i leżnie łączone są wkrętami. Montaż boków i leżni odbywa się za pomocą wkrętaka lub wkrętarki. Każdy regał na wino dostarczany jest w pełnym zestawie elementów montażowych oraz przejrzystą instrukcją. Złożenie mebli nie jest więc skomplikowane, za to ich cena jest atrakcyjna.

czerwone wino w kieliszku grafika poglądowa

Stojaki na wino do typowych butelek

Każdy stojak na wino RW16 przystosowany jest do przechowywania najbardziej popularnych typów butelek wina. Butelek o pojemności 0,75 litra. Są to:

 • Typ Schlegel – wysokość 329 mm śred. dna 83 mm
 • Typ Champagne – wysokość 291-308 mm śred. dna 83 mm
 • Typ Bordeaux – wysokość 300-327 mm śred. dna 70 mm
 • Typ Burgunder – wysokość 296 mm śred. dna 80 mm

jadalnia stół z butelkami wina

Rodzaje stojaków na wino RW16 – warianty od 8 do 91 butelek wina

Seria stojaków na wino RW16 to niemal 50 mebli różnej wielkości w 4 rodzajach wybarwienia.

 • Stojaki na butelki z samymi leżniami – od 12 do 91 butelek wina.
 • Regały na wino z półką – od 8 do 84 butelek wina.

Pełna półka na szczycie służy do przechowywania akcesoriów. Można na niej położyć otwieracz, pojemnik na lód, kielichy oraz wina w pozycji stojącej. 

meble na alkohole seria RW16

Stojak na wino RW16 – przykładowe meble

Szafka na wino w kolorze écru – mebel na 8 butelek (dwie półki i blat degustacyjny)

RW16_08P_WH_K1 cena

stojak na wino na 8 butelek

Polecana jako dodatek do salonu konesera szlachetnych trunków oraz jako element wystawy sklepowej. Wyposażona jest w blat do degustacji. Poza butelką i kieliszkami można na nim umieścić ozdoby lub doniczki z kwiatami.

Szafka na wino w dekorze brązowym – trzy półki na wino (12 butelek wina)

RW16_12_D_DBR_K1 cena

Znakomita do kuchni oraz na ladę baru. W zależności od wystroju kuchni można wybrać wariant w dekorze lub w kolorze. Polecamy dekor szary lub brązowy. Dekor znakomicie imituje naturalne usłojenie. Jeżeli w kuchni znajdują się meble malowane, oferujemy wariant w kolorze szarym lub écru.

Szafka na wino w kolorze grafitowym – mebel na 24 butelki  z blatem do degustacji

RW16_24P_DGR_K1 cena

grafitowy stojak na 24 butelki z półką do degustacji

Średniej wielkości stojak na wino z kolekcji RW16. Sprawdzi się w winiarniach oraz sklepach z alkoholem.  Blat umożliwia wystawienie premiowanych egzemplarzy butelek wina.  

Stojaki na wino niewykonane z drewna

Zarówno boki, jak i półki regału na wino RW16 wykonane są z płyty meblowej MDF. Materiał ten charakteryzuje się dużą twardością i nośnością. To zmielone i sprasowane drewno a ściślej jego włókna oraz związki organiczne, które te włókna spajają. MDF to skrót od angielskiej nazwy Medium Density Fibreboard. Oznacza to materiał drewno — pochodny o średniej gęstości. Płyta nie wchłania tłuszczy. Jest łatwa w obróbce. 

Meble do butelek – modele do kuchni, salony i piwnicy

RW16 na butelki, świetnie sprawdzą się zarówno w samym mieszkaniu, jak i w pomieszczeniu magazynowym.  Małe na 8 butelek z półką do degustacji, sprawdzą się w salonie. Większe, na 12 butelek bez półki to meble do kuchni. Poza winem można na nich przechowywać między innymi butelki z oliwą, octem balsamicznym czy zakwasami. Średniej wielkości regały zalecamy ustawiać w spiżarni lub w piwnicy gdzie panuje stała temperatura. Dzięki temu w butelkach nie będą zachodzić niepożądane procesy, wpływające na jakość ich zawartości. Podobnie z wariantami na wiele butelek, wybieranymi przez koneserów do prywatnych kolekcji.

Stojak na alkohole do restauracji, magazynu, sklepu

W sklepie małe RW16 służą do ekspozycji win na wystawach sklepowych. Średnie można postawić na ladzie baru i w przestrzeni restauracji. Duże na kilkadziesiąt butelek nadają się na zaplecze oraz na salę sklepów z alkoholem. Warianty z blatem pozwalają postawić kilka butelek w pionie wraz z kieliszkami. RW16 sprawdzą się również do ekspozycji butelek z sokami, kiszonkami i innymi produktami spożywczymi.

Stojaki na wino w dekorze lub w kolorze

Nasze regały RW16 oferujemy w rozmaitych wersjach wykończenia. W imitującym drewno dekorze brązowym lub szarym oraz w kolorach écru i grafitowym. Imitujące drewno dekory, znakomicie sprawdzą się pośród klasycznych mebli. Nasze regały w kolorach nadają się do nowoczesnych wnętrz

Stojaki na wino z serii RW16 w dekorze

Regał na wino (na 77 szt.) w imitującym drewno dekorze brązowym

Regał na wino (na 91 szt.) w imitującym drewno dekorze szarym.

Stojaki na butelki RW16 malowane

Regał na wino (na 8 szt.) w kolorze écru

Regał na wino (na 70 butelek) w kolorze grafitowym

Stojak na wino RW16 do wieloletniego leżakowania roczników

Regały na wino RW16 mają klasyczną konstrukcję umożliwiającą starzenie roczników. Profesjonalne leżnie z materiału MDF utrzymują, szyjki butelek pochylone w dół. W ten sposób korki są stale nawilżone. Dzięki temu nie wysychają, a wino się nie napowietrza. Optymalna temperatura do przechowywania win czerwonych to zakres od 12 do 18 stopni Celsjusza. Dobrze, jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest na poziomie 60-70%. To dodatkowo zapobiega przesuszaniu się korków. 

Stojaki na wino RW16 – podsumowanie

 • Stojaki na alkohole RW 16 oferujemy bez półki lub z półką.
 • Zakres ładowności regałów z półką: od 8 do 84 butelek
 • Zakres ładowności regałów bez półki od 12 do 91 butelek
 • Seria regałów na wino RW16 wykonana jest z materiału MDF
 • Oferujemy regały na wino RW16 w dekorze brązowym lub szarym, w kolorze écru i grafitowym

 Pochylone poprzeczki przechowują butelki szyjkami w dół. To zapobiega wysuszaniu korków a w efekcie napowietrzaniu wina.

 

Dowiedz się więcej

Menu

Ustawienia