Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Kategorie

Zielnik / Warzywniak~ Składany ~ Szary ~ 118x100x20 cm

Warzywnik (podwyższone grządki) do całorocznych lub sezonowych upraw ziół i warzyw.

Skrzynia do stosowania zarówno bezpośrednio na gruncie jak i na utwardzonej powierzchni tarasu lub podwórka.

Do wymoszczenia dna służy czarna  izolująca włóknina. Nakładana na górę konstrukcja z listewek dzieli warzywniak/inspekt na strefy co ułatwia zagospodarowanie upraw.

  • Wysokość 20 cm
  • Szerokość 100 cm
  • Długość 118 cm
  • Waga 8 kg
  • Materiał: drewno sosnowe bejcowane na kolor szary
  • Sposób montażu: składany

ID: ZP05_100X118_GR_K1

W okolicy domu, warzywnik (podwyższone grządki) to łatwy dostęp do świeżych warzyw, ziół i owoców takich jak poziomki lub truskawki. Zdrowe produkty do wyśmienitych dań, na wyciągnięcie ręki.

99,00 zł (brutto)
Index:
ZP05_100X118_GR_K1
Ulubione0
Dodaj do listy życzeń
Opis

Gotowy warzywnik można w dowolnym momencie zdemontować, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca czekając na kolejny sezon. Z powodzeniem może pełnić rolę grządki podwyższonej.

Zastosowanie warzywnika jako grządki podwyższonej ma wiele zalet.

Ziemia (zwłaszcza gliniasta) w nadstawce dużo szybciej się nagrzewa. Pozwala to wcześniej rozpocząć sadzenie niż bezpośrednio na gruncie.
Łatwiej zadbać o bezpieczeństwo roślin chroniąc ich korzenie przed działalnością małych łakomczuchów takich jak krety i nornice. W tym celu podłoże skrzyni należy wymościć siatką zabezpieczającą.
Dla użyźnienia gleby, warto do połowy jej wysokości, wypełnić skrzynię kompostem.
Kolejną warstwę stanowi wolna od niepożądanych nasion chwastów ziemia ogrodnicza. W tak przygotowanym gruncie, proces pielenia staje się incydentalną zabawą.
W przypadku przymrozków, świeżo posadzone sadzonki ochroni przed chłodem biała włóknina lub foliowa plandeka, dociśnięta kamieniami w rogach i bokach wewnątrz skrzyni.
Nadstawkę można zainstalować praktycznie wszędzie. Nie tylko na glebie ale również na kamienistym lub betonowym czy trawiastym podłożu. Można ją postawić tuż przy domu lub na tarasie, ciesząc się smakiem i wyglądem własnych, zdrowych i naturalnie uprawianych, sałat, warzyw, kwiatów jadalnych i ziół.
Zarówno kompost jak i ziemia nie będą się w niej osypywać, ograniczone bokami skrzyni.

Takich grządek nie trzeba przekopywać oraz poświęcać im mnóstwo czasu na samo pielenie pod warunkiem użycia odpowiedniej ziemi.

Aby przedłużyć żywotność nadstawki, warto deski odpowiednio zaimpregnować.

Szczegóły produktu
ZP05_100X118_GR_K1

Opis

Wysokość
20 cm
Długość
118 cm
Szerokość
100 cm
Kolor
Szary
Opinie
Brak komentarzy

Menu

Ustawienia